TERAPEUTA
Łukasz Witan
Jestem psychologiem specjalizującym się w terapii osób z problemem uzależnienia lub podejrzewających u siebie uzależnienie. Pomagam osobom, które przeżywają trudności związane z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, leków, hazardu oraz innymi uzależnieniami. Ukończyłem studia magisterskie z psychologii na warszawskim Uniwersytecie SWPS, a swoją wiedzę poszerzyłem o Szkolenie w Dziedzinie Uzależnienia w Szkole Specjalistów Psychoterapii Uzależnień CARE Brok. Jestem w trakcie studiów podyplomowych z Psychotraumatologii oraz studiów podyplomowych z Psychologii transportu z elementami psychodiagnostyki na WSKZ.
Od wielu lat pracuję z osobami które doświadczają poczucia braku kontroli nad własnym życiem, depresji, lęku, poczucia winy, poczucia wstydu, braku motywacji do zmiany, izolacji oraz utraty zaufania bliskich. Trudności te wpływają na ich zdrowie, relacje, samopoczucie psychiczne i funkcjonowanie społeczne. W swojej pracy kładę duży nacisk na budowanie relacji opartej na zaufaniu i bezpieczeństwie, pracę z zasobami oraz dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb.
Jako psycholog wierzę, że każdy z nas posiada wewnętrzny potencjał do przezwyciężania trudności i odnajdywania spełnienia. Moją misją jest wspieranie w odkrywaniu tego potencjału i rozwijaniu umiejętności, które pomagają w radzeniu sobie z wyzwaniami życia codziennego. W pracy kieruję się wartościami, takimi jak empatia, szacunek, autentyczność oraz profesjonalizm, co pozwala mi tworzyć atmosferę sprzyjającą otwartej i skutecznej współpracy.
Prywatnie jestem osobą ciekawą świata oraz pełną pasji do pomagania, a moim hobby jest czytanie literatury psychologicznej, gotowanie oraz sport ponieważ od najmłodszych lat trenuję boks. Cenię sobie ciągły rozwój, dlatego regularnie uczestniczę w konferencjach i warsztatach, które pozwalają mi poszerzać kompetencje oraz wprowadzać nowe, skuteczne techniki pomocy.
Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji, a kolejne kroki rozwoju zawodowego kieruję w stronę pogłębiania wiedzy i umiejętności w podejściu psychoterapii poznawczo-behawioralnej.